materiały ogniotrwałe

Wybór materiałów przy budowie domu

Rozpoczynając przygodę z budową domu, powinniśmy się zastanowić nad lokalizacją, ale również należy sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego dostępnego w gminie lub urzędzie miasta. Unikniemy w ten sposób zbędnych niespodzianek, jakie się niestety dość często zdarzają. Powinniśmy również sprawdzić i dopytać się potencjalnych sąsiadów, jeśli są – czy interesujący nas teren nie dotykają katastrofy w postaci powodzi, lawin czy osuwania się terenu.

Budując dom interesuje nas nie tylko lokalizacja działki, na której powstanie. Istotna również dla nas, jako inwestorów jest także funkcjonalność i rodzaj w przyszłości budowanej bryły architektonicznej. Dostępność projektów budowlanych jest ogromna. Dom możemy wybrać z katalogu, ale również zmodyfikować wraz z architektem wybraną bryłę architektoniczną pod nasze wymagania. Wśród domów mamy do wyboru domy jednorodzinne, bliźniacze czy wielorodzinne. Kolejnym kryterium jest dom jednopoziomowy, czyli parterowy lub wielopoziomowy. Tu możemy wziąć pod uwagę dom piętrowy, dwupiętrowy. W wysokość budynku możemy wpleść piwnicę i poddasze, które może być użytkowe lub nieużytkowe.

Kolejnym elementem na jaki należy zwrócić uwagę są materiały budowlane, z jakich powstanie nasz dom. Ważne jest to, nie tylko ze względów ekonomicznych czy estetycznych, ale i pod względem bezpieczeństwa. Dlatego warto zwrócić uwagę na materiały ogniotrwałe, które możemy użyć przy ocieplaniu budynku czy izolowaniu dachu. Zaprawa ognioodporna również podwyższa bezpieczeństwo naszego budynku na możliwe zajęcie się ogniem.