Projekt księgarni Galeria Książki

Celem mojego projektu jest zagospodarowanie wnętrza niewielkiego lokalu usługowego w podcieniu przy ulicy Nieznanej. Jest to ciąg pieszy zadaszony, wzdłuż którego ulokowane zostały inne lokale handlowe, takie jak piekarnia „Ciasteczko”, zakład fryzjerski „Tylko końcówki”, oraz warzywniak. W lokalu zamierzam usytuować księgarnię, ponieważ z moich analiz wynika, iż w najbliższej okolicy znajduje się kino, teatr, klubokawiarnie, ale niestety nie ma gdzie zaopatrzyć się w literaturę oraz przybory papiernicze.

Według mnie powinna być to biblioteka minimalistyczna, czemu sprzyjać będzie odpowiednia aranżacja wnętrz. Z racji tego zamierzam zdecydować się, tak, jak widać to w załącznikach graficznych, na odpowiedni wystrój, który sprzyjać będzie wysmakowanej atmosferze. Uważam, że powinno być to nie tylko miejsce handlu, ale również tak zwana galeria książki, gdzie zostaną one wyeksponowane, a ścianę zdobić będą te z najpiękniejszymi okładkami. Projekty wnętrz tego typu, które wykorzystują jakiś nowy, niebanalny pomysł na usługę, do której przywykliśmy już dawno temu, przyciągają uwagę potencjalnego klienta i pozwalają na skuteczną promocję i reklamę.

Reklama: projektowanie wnętrz Kraków z Orange Studio

Na ścianach wykorzystuję kolor biały, będzie to bielona lub malowana cegła, która nada jej fakturę. Sufit oraz podłoga również są w tym kolorze, podłoga gładka, żywiczna, sufit tynkowany, prosty. Aranżacja wnętrz jeśli chodzi o mebel również powinna być minimalistyczna i wyszukana, dlatego decyduję się tutaj na proste, kubiczne formy. Oświetlenie mocne, odpowiednie.

Scroll to Top