Na jakie róże się zdecydować?

Róża bez wątpienia zalicza się do najstarszych roślin ozdobnych jakie towarzyszyły człowiekowi od wielu lat. Ich ozdobność, dekoracyjność jest bardzo klarowna i widoczna dla każdego. Róża jest obecna nie tylko w ogrodach ale także w wielu dziedzinach życia. Najbardziej w sztuce i literaturze, gdzie była inspiracją dla wielu artystów. Róża posiada również bardzo silną symbolikę, kojarzy się zarówno z pięknem i miłością ale także cierpieniem.

Jak wybrać na które róże postawić w ogrodzie? Bogactwo barw i najróżniejszych form, jeśli chodzi o róże wielokwiatowe sprawiają, że są one jednym z najczęstszych wyborów wśród amatorów róż. Również najbardziej znaną odmianą wśród róż jest właśnie róża wielokwiatowa. Jest ona bardzo rozpowszechniona, bo zachwyca pięknymi kwiatami, oraz barwami i zapachem.

Róże wielokwiatowe powstały z połączenia róży pachnącej Rosa odorata i róży chińskiej czyli Rosa chinensis. Są to po prostu krzewy o wonnym kwiecie, o zapachu przypominającym aromat herbaty, stąd występuje też nazwa róży herbatniej. Odmiana ta wykazuje bardzo dużą odporność na choroby, mają większe niż standardowe odmiany kwiaty oraz zróżnicowane barwy. Ich wysokość to z reguły maksymalnie metr wysokości i kwitną od czerwca do jesieni a w szklarniach nawet przez cały rok.

Nie sposób nie zaznaczyć w tym miejscu, że róże wielokwiatowe idealnie pasują do ogródków przydomowych jak i parków oraz na przykład jako kwiat cięty. Sadzonki róż to obok ciętych kwiatów idealny prezent dla dziewczyny z każdej najdrobniejszej nawet okazji.

Scroll to Top