Mieć ciastko i zjeść ciastko

Z przeprowadzonych ostatnio badań wynika, że coraz więcej Polek jest świadomych, że przejście na restrykcyjną dietę nie jest wyjściem w walce z nadwagą. Kobiety w Polsce są coraz bardziej świadome, że zdrowe odżywanie, zbilansowana dieta i aktywności fizyczna to droga do sukcesu. Po pierwsze do lepszego stanu zdrowia i samopoczucia, czego tak naprawdę efektem ubocznym będzie utrata niepotrzebnych kilogramów.
Jednocześnie z ankiet wynika, że 92% kobiet nigdy nie odwiedziło dietetyka. Mimo świadomości, że ważna jest odpowiednio ułożona dieta, nie kierujemy się po poradę do specjalistów w tej dziedzinie. Warto tutaj wziąć pod uwagę, że do dietetyka nie idzie się tylko po poradę jak schudnąć, ale także po wiedzę, co dla danej osoby jest odpowiednie. Profesjonalny dietetyk ułoży dietę indywidualną dopiero po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu oraz badań lekarskich.
Natomiast bardzo popularne są profile na portalach społecznościowych czy blogach, gdzie Polki promują zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Panie prześcigają się w tworzeniu fit wersji popularnych smakołyków. Dużą popularnością cieszą się przepisy na desery () w wersji fit. Która kobieta nie chciałaby jeść ciast, tart czy deserów bez wyrzutów sumienia, że zaszkodzi to figurze czy zdrowiu. Na Instagramie, królują zdjęcia przepięknie wyglądających tart i ciast, a pod fotografią otrzymujemy gotowe przepisy na tarty, desery lub też inne potrawy.
Niemniej jednak bardzo ważny jest dobór odpowiedniej diety, indywidualnej diety. Owszem można kierować się poradami umieszczonymi na blogach czy innych portalach, tam można zdobywać dodatkową wiedzę czy inspirację, ale podstawą diety, a raczej zdrowego sposobu odżywiania, powinien zająć się specjalista. Każda kobieta jest inna i będzie potrzebowała innych składników, makroelementów w codziennej diecie. Bardzo ważne jest też pozytywne nastawienie do zmian oraz cierpliwość w dążeniu do celu.

Scroll to Top