LIPOSUKCJA – SEKRET ZABIEGU W KRAKOWIE

Choć liposukcja jest zabiegiem, którego historia sięga już kilkudziesięciu lat, to jednak dopiero od pewnego czasu stała się już dostępna dla wszystkich. Warto też wspomnieć o tym, że zmieniają się techniki dokonywania liposukcji i obecnie wszystko przebiega w dużo bardziej nowoczesny i bezpieczny sposób.

Pamiętajmy o tym, że liposukcja to zabieg przede wszystkim kosmetyczny, a nie zamiennik terapii odchudzającej

Nie należy zapominać jednak o tym, że mimo wszystko, jest to zabieg dość ryzykowny i dość inwazyjny, dlatego wykonuje się go raczej tylko u pacjentów w stosunkowo dobrym stanie zdrowia. Co więcej, jest tak, że najbezpieczniejsza liposukcja dotyczy odsysania tłuszczu w ilości około 5 litrów, a wielkości przekraczające ponad 20 litrów są już bardzo niebezpieczne i lekarze nie chcą ich przeprowadzać.

Trzeba sobie przy tym szczerze powiedzieć, że to jest zabieg kosmetyczny, a nie zamiennik odchudzania. To nie działa w ten sposób, że można sobie tyć ile się podoba, a potem odessać cały tłuszcz. Odsysanie tłuszczu za pomocą liposukcji polega bowiem na jego odciąganiu jedynie z wybranych obszarów, które pozostały po tradycyjnym odchudzaniu. Przykładem może być kobieta, która choć zrzuciła już kilkadziesiąt kilogramów, cieszy się dobrym zdrowiem i kondycją, stale ćwiczy i trzyma dietę, to jednak zostało jej trochę zbędnego, odstającego tłuszczu na podbrzuszu i boczkach, którego w żaden sposób nie potrafi się pozbyć. W takim wypadku liposukcja niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej z takich obszarów może zdziałać kosmetyczne cuda. Dokonuje się jej przy tym tak, żeby po zabiegu nie została luźna, zwisająca skóra. U mężczyzn z kolei liposukcję można dokonać z okolic piersi, jeżeli mimo odchudzenia wciąż im one sterczą i przeszkadzają, co ma postać niewielkiej ginekomastii.

Scroll to Top