medyczna marihuana

Konopie dla każdego

Od dziesiątek lat istnieje na całym świecie spór o to, czy marihuana jest groźnym dla człowieka środkiem, czy raczej takim, który pomoże wyleczyć nas z wielu schorzeń. Zwolennicy tego środka, podają wiele argumentów, w tym między innymi taki, że choć marihuana uzależnia, to jeszcze nikogo nie zabiła, więc nie ma od niej bezpośredniego zagrożenia.

O tego typu substancje nie walczą jednak tylko jednostki, lecz na całym świecie organizuje się marsze promujące wykorzystanie konopi w różnych celach.  Tym samym, kosmetyki konopne, mogły by uzyskać bardzo dużą popularność, dzięki czemu producenci mieliby nowe szanse rozwoju, otwierając nowe rynki zbytu. Krem z konopi mógłby spełniać wiele potrzeb ludzkiego ciała. Nie są to wcale groźne substancje, lecz już przetworzone, które na celu mają dbanie o nasz organizm, któremu trzeba zapewnić jak najlepsze warunki, aby służył nam jak najdłużej.

Od kilku miesięcy, po śmierci pewnego posła, w Polsce znów rozgorzała dyskusja na temat stosowania w Polsce środka typu medyczna marihuana. Często mówi się o oleju konopnym, który podobno w żadnym stopniu nie jest groźny, natomiast może przede wszystkim pomóc wielu osobom, które są zagrożone taką chorobą jaką jest nowotwór.

Olej taki, posiada wiele pozytywnych cech, w jego działaniu można między innymi wyróżnić uśmierzenie bólu, który doskwiera choremu. Za pomysłem, aby zalegalizować tego typu środki, stawia się wiele osób, mniej lub bardziej znanych, podając argumenty podane na badaniach. Nie powinno się tracić takiej szansy.