Rynek mieszkaniowy w Krakowie – wtórny i pierwotny

Sprzedaż mieszkań dla firm, które zajmują się nieruchomościami, to duże wyzwanie, a kupno mieszkania to bardzo trudna decyzja, która może zaważyć na naszej przyszłości. Decydując się na zakup mieszkania w Krakowie mamy możliwość wyboru między rynkiem wtórnym – mieszkania z drugiej ręki a rynkiem pierwotnym – nowe mieszkania. Każde ma swoje zalety, które postaram się wymienić.

Mieszkania z rynku wtórnego w Krakowie, czyli używane, są dostępne od razu, w gorszym lub lepszym stanie. Właściciele często zostawiają cale lub większość wyposażenia. Możemy ocenić otoczenie, w którym planujemy zamieszkać, sprawdzić odległości do sklepów, jak daleko do przedszkola, jeżeli planujemy powiększać rodzinę oraz gdzie są przystanki autobusowe. Dużym plusem jest to, że można zapoznać się z sąsiadami, dzięki czemu będziemy wiedzieć, czy są uciążliwi i czy w okolicy nie będą nam przeszkadzać hałasy. Ceny mieszkań, zależne są oczywiście od miasta, w jakim chcemy się osiedlić.

Nowe mieszkania, czyli z rynku pierwotnego, również mają swoje plusy. Nie ważne czy zdecydujemy się na mieszkania deweloperskie w Krakowie, czy gdzie indziej, najbardziej zachęcające jest to, że wszystko w jest nowe, budynek, klatki schodowe, wszystko jest nowocześnie wykończone. Sami od podstaw możemy zagospodarować całe mieszkanie. Na przykład tego typu –  – nowe mieszkania na Ruczaju kupowane bezpośrednio od dewelopera, cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Powodów jest kilka, a między innymi wygodna lokalizacja czy nowoczesne osiedle, jak i sam budynek.

Dodam jeszcze, że nowe mieszkania deweloperskie z reguły mają niższe koszty utrzymania, często są to mieszkania bezczynszowe. Dodatkowo mamy możliwość wykupienia miejsca parkingowego czy własnego garażu, a o to w starszych mieszkaniach z rynku wtórnego nieraz jest bardzo ciężko.

Scroll to Top