Jaki rodzaj masażu wybrać?

Tego, czym jest masaż, nie trzeba specjalnie nikomu tłumaczyć, bo przeciętny Kowalski raczej wie, co to takiego i na czym polega. Ale czy na pewno wiemy, kiedy potrzebna jest nam fizjoterapia? Otóż, gros osób potrzebę wykonania masażu kojarzy z jakimiś dolegliwościami lub też z potrzebą usprawnienia się po przebytych urazach.

Tak jest w istocie, ale skoro już została tutaj wywołana fizjoterapia, warto nieco dokładniej przyjrzeć się zagadnieniu, żeby widzieć w ogóle, jakie rodzaje masażu mamy.

Masaż leczniczy to w zasadzie ten najpopularniejszy rodzaj. Stosuje się go, kiedy chodzi o wywołanie u pacjenta uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia. Chodzi przede wszystkim o złagodzenie sztywności, oraz napięcia i bólu mięśni. Można go śmiało łączyć z innymi zabiegami leczniczymi. Więcej o tego rodzaju masażu przeczytasz na: fizjoterapiaortomed.pl/uslugi/masaz-leczniczy/.

Masaż sportowy natomiast to zasadniczy element programu treningowego każdego sportowca. Ma on na celu zabezpieczyć mięśnie przed powstaniem zakwasów, poprawić też napięcie mięśniowe, sprawić, żeby organizm szybciej zregenerował się po wysiłku oraz łatwiej dochodził do siebie po przebytej kontuzji. W przypadku masażu sportowego absolutnie nie chodzi o zrelaksowanie organizmu i jego wyciszenie, ale o poprawienie krążenia, o dotlenienie oraz o stymulowanie go do większego wysiłku.

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Niezależnie od tego, z jakiego rodzaju masażami mamy do czynienia, czy to będzie masaż leczniczy, czy masaż sportowy, wspólne jest jedna zasada: żeby owe zabiegi przynosiły efekty, muszą być stosowane nader regularnie., bo w przeciwnym wypadku na niewiele się zdają.

Scroll to Top