Atrakcje, które oferuje Gruzja

Wakacje w Gruzji to spełnienie marzeń wielu podróżników. Kraj oferuje wiele atrakcji – szczególnie spodoba się miłośnikom pieszych wędrówek, pięknych krajobrazów i smacznego jedzenia. W Gruzji znajdują się również obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a są to Mccheta, Górna Swanetia i katedra Bagrati i Monastyr Gelati.

Zwiedzenie tych obiektów jest obowiązkowym elementem pobytu w Gruzji, jednak zabytków i miejsc wartych zobaczenia jest o wiele więcej. Gruzja to nie nie tylko zabytki historyczne, to także piękna natura. Zachwycić się tu można górami, wodospadami czy malowniczymi jeziorami. Bardziej aktywni turyści często za cel wędrówki obierają górę Kazbek, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Samo dotarcie na szczyt jest atrakcją, natomiast po jego osiągnięciu można zobaczyć piękną panoramę Kaukazu. Różnorodność Gruzji zachwyca i pozwala na spędzenie wspaniałych, aktywnych wakacji. Ruiny, miejsca kultu, obiekty architektoniczne – dla każdego turysty znajdzie się tutaj coś interesującego. Gruzja rozwija się w szybkim tempie. Powstaje tutaj baza noclegowa, pojawia się coraz więcej hoteli o podwyższonym standardzie. Liczne parki, promenady, knajpki pozwalają na relaks w malowniczym Batumi.

Do Gruzji można więc się wybrać również z dziećmi, szczególnie że powstaje coraz więcej atrakcji, które są do nich skierowane. Jedną z nich jest delfinarium. Gruzja to kraj dla aktywnych, miłośników plażowania, fanów oryginalnej kuchni i zwiedzania – wycieczki do Gruzji są coraz bardziej popularne. Ta destynacja spodoba się szerokiemu gronu przyjezdnych.

Scroll to Top