Niezbędność kokonu dla niemowlaka

Dzisiaj rodzice korzystają z wielu akcesoriów, które były kompletnie nieznane, gdy sami byli jeszcze dziećmi. Jest to chociażby tak popularny już dzisiaj kokon dla niemowlaka. Czy jednak faktycznie, rożek dla noworodka, który posiada dziś większość rodziców, jest czymś aż tak niezbędnym? Jakie cechy posiada kokon, który jest dobry?

Sztywny kokon dla niemowlaka

Wydaje się, że sztywność musi zostać wymieniona wśród najważniejszych cech rożka dla noworodka. Dlaczego ta cecha jest tak ważna? Rzecz w tym, że sztywność pozwala w łatwiejszy sposób korzystać rodzicom z rożka. Chodzi o to, że na przykład przeniesienie gdzieś dziecka w rożku, który jest sztywny, jest zdecydowanie łatwiejsze. Ponadto, również położenie dziecka w konkretnej pozycji jest dzięki temu prostsze. Warto też zwrócić uwagę, że jeżeli kokon dla niemowlaka się nie podwija, to dziecku jest w nim zdecydowanie bardziej komfortowo. Jeśli natomiast nie posiadałby on odpowiedniej sztywności, to z pewnością by się podwijał.

Kokon – czy jest potrzebny?

Warto sobie zadać pytanie, czy rożek dla noworodka jest potrzebny, czy może raczej jest to kolejny zbędny gadżet? Wydaje się, że nie można go nazwać zbędnym. Przydaje się w zbyt wielu sytuacjach. Wcześniej wspomniano już, że kokon można wykorzystać do przenoszenia dziecka. Niewątpliwie, jest to jedno z jego wielu zastosowań. Czemu jednak nosić dziecko w kokonie dla niemowlaka, jeżeli można na rękach? Chodzi tutaj przede wszystkim o przenoszenie go w sytuacjach, gdy wymaga ono szybkiego ogrzania. Bez wątpienia taka sytuacja ma miejsce, gdy wyciąga się umyte dziecko z wanienki. Może ono odczuwać lekkie zimno w takiej sytuacji, a do łóżka pod kołdrę zawsze przynajmniej kawałek trzeba je przenieść. Dobrze więc od razu po wykąpaniu wsadzić maluszka do kokonu i dopiero wtedy na spokojnie, już ogrzane dziecko zanieść do łóżeczka.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | Szwalnia Snów

Scroll to Top