Jak w nowoczesny sposób oświetlić wnętrze?

Robiąc w mieszkaniu remont, zaplanujmy wszystko dokładnie, aby efekt naszej pracy był dla nas w pełni zadowalający. Zaplanujmy wszystko włącznie z rozstawieniem mebli i rozmieszczeniem oświetlenia.

W zależności od pomieszczenia, które remontujemy, przemyślmy jakie oświetlenie będzie optymalne. Jeśli jest to przedpokój, wystarczy nam oświetlenie górne główne, ale już w salonie czy łazience lepiej zaplanować kilka różnych źródeł światła w zależności, jaką funkcje powinno ono spełniać. Jednym z ciekawszych i zarazem najtańszych rozwiązań są oprawy sufitowe halogenowe. Występują on w różnych wersjach kolorystycznych, a także w formie stałej i ruchomej, w której sami nakierowujemy źródło światła w zależności od potrzeby.

Montując oprawki halogenowe, sami dobieramy sobie źródło światła, jego moc i barwę. Kolejnym energooszczędnym i zarazem nowocześnie wyglądającym źródłem światła będą wszelkiego rodzaju plafony Led. Są to lampy z wbudowanym źródłem światła o różnej mocy, które również wybieramy sami w zależności od potrzeb i upodobań. Plafony występują w różnych wersjach. Spotkać możemy te montowane podtynkowo i natynkowo zarówno kwadratowe, jak i okrągłe.

Oprawy halogenowe, jak i plafony podtynkowe wymagają jednak od nas stworzenia sufitu podwieszanego, w którym umieszczamy nasz oprawy. Kolejnym ciekawym sposobem na doświetlenie wnętrz są taśmy Led i RGB, choć są to już rozwiązania na punktowe i dekoracyjne oświetlenie pomieszczeń dajce nam ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Oczywiście możemy również pozostać przy tradycyjnym oświetleniu żarówkowym, ale w tym przypadku lepiej wybrać żarówki Led, które pozwolą nam na jak najmniejsze zużycie energii elektrycznej.

Scroll to Top