Dla kogo prywatny dom opieki?

Najlepszym wyjściem dla osób starszych jest opieka sprawowana prze ich najbliższych. Niekiedy z różnych względów, taka opieka jest niemożliwa. Dzieci nie mogą pomóc starszym, często schorowanym rodzicom, z powodu zamieszkiwania z dala od rodzinnego domu lub ze względu na rozliczne obowiązki. Niekiedy same osoby starsze, nie chcą przebywać same. Na te bolączki, jest rozwiązanie, a jest nim prywatny dom spokojnej starości.

W Polsce działa obecnie ponad 200 prywatnych domów dla osób starszych, z czego oczywiście najwięcej znajduje się w okolicy dużych miast jak Kraków. Działają one legalnie i zapewniają usługi opiekuńcze, leczenie i rehabilitacyjne dla osób, które tego potrzebują. Oprócz tego prywatny dom starców oferuje swoim mieszkańcom ciekawe formy spędzania czasu: zajęcia tematyczne, plastyczne, sportowe, spotkania z lekarzami, wycieczki i wyjazdy, a wszystko dla poprawy nie tylko kondycji fizycznej, ale i psychicznej osób starszych.

Wiadomo powszechnie, że najbardziej człowiekowi brakuje poczucia bycia potrzebnym, samodzielności i towarzystwa. Prywatny dom spokojnej starości Spokojna Oaza koło Krakowa to placówka, gdzie mieszkańcy znajdą to wszystko, a nawet więcej. Często domy takie jak ten zastępują dom, tworząc miłą, rodzinną atmosferę, organizując uroczystości rodzinne oraz okolicznościowe.

Osoby ceniące sobie spokój i prywatność, również mogą znaleźć swoje miejsce w takim domu. Pozostając wiernym swoim nawykom, przyzwyczajeniom i rozwijając swoje zainteresowania, będąc równocześnie bezpiecznym pod okiem wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Prywatny dom starców to nie wyrok, lecz miejsce, w którym osoby pozbawione opieki rodziny, mogą radośnie i bezpiecznie spędzić jesień swego życia.

Scroll to Top