szybkie ciasta

Szybkie ciasta dla łasuchów!

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez czegoś słodkiego. Niemniej jednak, po co kupować gotowe produkty, jeśli można przygotować coś o wiele bardziej smacznego i zdrowszego w domu. Wystarczy mieć do tego sprawdzone przepisy na ciasta, które można znaleźć w sieci, dostać od kogoś lub znaleźć w domowych zapiskach. Wiadomo, że tak naprawdę ilość przepisów na słodkości jest nieograniczona. Chociaż niektóre z nich różnią się jedynie niuansami czy też jakiś składnikiem.

Każdy początkujący domowy cukiernik powinien wybierać proste przepisy, które zawsze muszą się udać. Dzięki temu nikt się do pieczenia nie zniechęci, a co więcej będzie chciał szukać nowych przepisów i nowych doświadczeń smakowych. Nie zawsze jednak mamy czas czy chęć na ciasto, które wymaga pieczenia. W takiej sytuacji o wiele bardziej sprawdzają się wszelkiego rodzaju ptasie mleczka, ciasta z galaretką, czy też jakieś serniki na zimno. Jednym słowem będziemy wtedy bardziej zainteresowani przepisem na ciasta bez pieczenia. W takiej sytuacji w skład ciasta wchodzić będą gotowe półprodukty, jak herbatniki czy małe biszkopty.

Można także wykorzystać do tego rodzaju ciast świeże owoce, a nawet ugotowaną kaszę manną. Tak naprawdę możliwości jest wiele i niezależnie do tego, czy chcemy upiec ciasto, czy wykonać szybki deser niewymagający tego procesu, na pewno w przepisach znajdziemy coś idealnego dla siebie. Nie trzeba również sztywno trzymać się wszystkich składników, zarówno jeśli chodzi o ilość, jak i rodzaj. Czasami warto dodać coś od siebie, by zmienić smak przygotowanego ciasta.