Jasny cel, a motywacja pracowników

Nie od dzisiaj wiadomo, że motywacja pracowników to istotny czynnik, od którego zależy jakość i wydajność pracy. Osoba, której brak chęci do poświęcenia czasu albo uwagi wykonywanemu zadaniu, która nie jest w stanie działać z entuzjazmem, która pozostaje bierna i właściwie nie angażuje się bardziej, niż musi, nie będzie zadowolona. Co więcej, większość pracodawców nie życzyłaby sobie współpracy z tak apatycznym osobnikiem.

Czy można temu zaradzić? Czy istnieje sposób, żeby choćby ograniczyć negatywne skutki tego zjawiska? Warto pochylić się nad tym, co proponują różnorodne systemy wynagradzania. Trzeba poświęcić czas, żeby dobrać taki, który usatysfakcjonuje zarówno pracodawcę, jak i pracownika. Warto pamiętać, że tylko w takiej sytuacji systemy wynagradzania spełnią swoją rolę. Za ich pomocą motywacja pracowników może zdecydowanie wzrosnąć – jeśli cel będzie jasno określony, a nagroda atrakcyjna, jest duża szansa, że zaangażowanie jednostki wzrośnie. Zadanie wykonane poprawnie nie pod presją, ale z entuzjazmem wynikającym z uczciwej zachęty, na pewno zadowoli wszystkich zaangażowanych.

Bez tego praca będzie tylko przykrym obowiązkiem, wykonywanym właściwie bez celu, a więc i bez chęci albo poświęcenia. A przecież ani pracownikowi, ani zleceniodawcy na takich efektach nie zależy! Dzięki umiejętnemu stosowaniu systemów wynagradzania można osiągnąć naprawdę niemały sukces. Warto więc rozważyć taką propozycję, dowiedzieć się jak najwięcej o stosowanych rozwiązaniach i wybrać takie, które najlepiej spełni swoją rolę

Scroll to Top