monitor

Monitory dla graczy

Jak wszyscy wiemy ogromną popularnością ostatnio cieszą się streamy YouTube’owe. Główną tematyka takich streamów są gry komputerowe bądź exclusivy na konsole. Każdy z nas ma czasem ochotę zagrać w grę, która pozwoli chociaż na moment zapomnieć o całym bożym świecie, która chodź na chwilę oderwie nas od problemów dnia codziennego.

Dla normalnych casuali jest to chwilowa rozrywka, natomiast niektórzy zobaczyli w graniu biznes. Streamerzy grają po kilkanaście godzin dziennie, czekając na datki od oglądających i przeliczając liczbę dziennych subskrypcji na dolary – bo taką walutę najczęściej zarabiają. Oczywistym jest fakt, jakoby codzienne siedzenie po ponad pół doby przed monitorem psuje nasz wzrok, dlatego bardzo ważnym aspektem jest odpowiedni dobór monitora.

Pomocne okazać się może światło LED które dzięki niskiej częstotliwości znacznie mniej koli w oczy. Monitory takie są zazwyczaj droższe, ale pozwalają nam na bardziej żywe barwy, mniej rażące światło z monitora oraz na szybszą reakcje matrycy – gdzie dla streamera jest to bardzo pomocne. Obecnie moduł LED Samsung montowany jest w każdym lepszym sprzęcie, oczywiście nie dla każdego taki monitor jest odpowiedni.

Poprzez większe podkręcenie żywiołowości barw – barwy są cieplejsze – nie jest to odpowiedni monitor dla grafików, dlatego częściej oni wybierają Retiny, montowane w sprzęcie firmy Apple. Matryce ledowe montowane są też coraz częściej w komputerach przenośnych typu ultrabook lub chromebook, ponieważ pobierają mniej prądu, dzięki czemu sprzęt może dłużej działać na baterii.