Kołdra do łóżeczka

Wszystkim rodzicom zależy, aby ich pociechy każdej nocy miały dobry i spokojny sen. Wpływ na to ma wiele czynników – pora ostatniego posiłku, światło, hałas czy niewygodne łóżeczko. Warto wyeliminować wszelkie przeszkody uniemożliwiające dziecku wypoczynek podczas snu.
Po pierwsze, aby maluch nie miał problemów z zaśnięciem może warto skrócić jego drzemkę w ciągu dnia lub też budzić go rano, troszkę wcześniej niż zazwyczaj.


Podczas snu bardzo ważna jest cisza oraz brak światła, dlatego zasłaniaj okna z chwilą odkładania malca do łóżeczka, wyłącz radio i telewizor, zachowuj się znacznie ciszej niż w ciągu dnia.Warto pamiętać także, że nieregularny tryb życia może także wpłynąć na problemy z zasypianiem dziecka. Stały rytm dnia jest bardzo ważny, dlatego postaraj się kąpać swoją pociechę zawsze o stałej porze, by miała chwilę na uspokojenie przed nocą.Jeżeli dziecko lubi słuchać przed snem śpiewanych przez Ciebie kołysanek, nie przedłużaj tej czynności w nieskończoność. Dziecko często skupia się wtedy na Tobie i Twoim głosie, skutecznie odganiając sen.

Nie bez znaczenia jest także pokój dziecka, łóżeczko i jego ustawienie, kołdra do łóżeczka oraz materac. Urządzając pokój dziecka warto zrezygnować z jaskrawych, pobudzających kolorów. Wieczorem dobrze jest otworzyć w nim okno ponieważ świeże powietrze znacznie ułatwia zasypianie.Łóżeczko warto ustawić z dala od kaloryferów gdyż zbyt wysoka temperatura nie wpływa na spokojny sen. Jeśli dziecko boi się być same, ustaw jego łóżeczko w pobliżu Twojego łóżka.
Kołdra do łóżeczka to również ważny element snu. Dobrze gdyby była zrobiona z przyjemnego, miękkiego materiału, ponieważ często pełni funkcję nocnego „przytulaka”. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie malucha, zwróćmy także uwagę na antybakteryjne właściwości kołdry. Materac powinien być przede wszystkim wygodny – elastyczny, ale zarazem na tyle twardy, by nie uginał się pod ciężarem dziecka.

Zobacz: kołdra do łóżeczka | Senna-sówka.pl

Scroll to Top