Pościel dla niemowlaka – jaką wybrać?

Pościel dla niemowląt to produkt, który interesuje praktycznie każdą młodą mamę. Szykując wyprawkę dla nowego członka rodziny, mamy do czynienia z ofertą wielu sklepów (również internetowych), które zachęcających do kupna całych zestawy pościeli (często wraz z łóżeczkiem) o ciekawych wzorach i kształtach – wykonanych z różnego rodzaju materiałów.

Bawełna na pierwszym miejscu

W tym temacie (podobnie, jak w kwestii ubranek) od kilkunastu lat króluje wysokogatunkowa bawełna. Dotyczy to zarówno samych kompletów pościeli (kołderka + poduszka), prześcieradeł, otulaczy, baldachimów (tzw. moskitiery), jak i ochraniaczy na szczebelki, kocyków, rożków i innych tego typu produktów.

Co za dużo to niezdrowo

Pytanie, czy dziecku się to przyda? Na pewno nie od razu. Na początek warto więc zakupić zwykłą bawełnianą pościel dla niemowląt. Może się tak zdarzyć, że nawet sama poduszka (zalecana dopiero ok. pierwszego roku życia, a nawet później) zupełnie się nie sprawdzi.

Ceny

Pościel dla niemowląt jest raczej w średniej kategorii cenowej. Kwoty wahają się w zależności od wykorzystanych materiałów. Przykładowo pościel (100 proc. bawełny) o wymiarach 120×60 można dostać już za mniej niż 100 zł. Im więcej poliestru i sztucznych materiałów, tym niższa cena.

Warto zainwestować

Wybierając produkty, które będę miały kontakt bezpośrednio z ciałem dziecka, warto jednak postawić na te lepsze jakościowo, oddychające, antyalergiczne. Może się bowiem zdarzyć, że kontakt ze sztucznymi materiałami wywoła u niemowlaka poczucie dyskomfortu lub podrażnienie skóry.

Scroll to Top