wybierz pokój zagadek w mieście Kraków

Pokój zagadek – po nitce do kłębka

Wiosna już w pełni, a wraz z nią przyszły ciepłe i słoneczne dni, które tylko kuszą, aby wyjść z domu, po prostu ruszyć przed siebie, gdzie tylko nogi poniosą… Brzmi znajomo? No właśnie. A może zamiast włóczyć się po mieście lub korzystać ze starych – mimo, że sprawdzonych i ulubionych – form rozrywki, warto tym razem spróbować czegoś zupełnie nowego? Czegoś rodem z Ameryki? Pokój zagadek będzie super rozwiązaniem.

Pokój zagadek to inaczej gra typu escape room, a więc zupełnie nowa rozrywki i spędzania wolnego czasu w gronie paczki przyjaciół lub całej rodziny. Tym bardziej, że do tej gry nie są potrzebne ani specjalne umiejętności ani nawet kondycja fizyczna, a jedynie odrobina sprytu, logika myślenia, chęć przygody, no i oczywiście dobry humor. Trzeba tylko znaleźć w swoim mieście odpowiedni lokal, udać się do niego i wybrać pokój zagadek zaaranżowany na najciekawszy naszym zdaniem klimat. Patrząc na Kraków możemy wybrać się do Lost Room gdzie pokój zagadek – www.lostroom.pl/pokoje – jest urządzony na przykład jako psychiatryk czy motel.

A na czym dokładnie polega escape room, czyli pokój zagadek? Drużyna złożona z 5 osób zostaje zamknięta w wybranym przez uczestników pokoju. Następnie należy go dokładnie przeszukać i odnaleźć wszystkie zagadki lub łamigłówki, których rozwiązanie doprowadzi do znalezienia klucza – a ten z kolei pozwoli Wam uwolnić się z pokoju do złudzenia przypominający labirynt, czyli sytuację bez wyjścia. Czas jednak ucieka, ponieważ na wykonanie wszystkich zadań uczestnicy dostają tylko godzinę. Tylko tyle, czy aż tyle? Odpowiedź na to pytanie znają jedynie ci, którzy przeżyli już swoją przygodę w pokoju zagadek.

Jeśli zatem lubisz przygody, nie boisz się wyzwań, zarówno w grze, jak i życiu, a przy rozwiązywaniu problemów stosujesz zasadę „po nitce do kłębka”, z całą pewnością pokój zagadek to idealna rozrywka dla Ciebie i Twoich przyjaciół.