Czy kokony niemowlęce są drogie?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka sprawia ogromną przyjemność wszystkim przyszłym rodzicom. Kobieta gdy tylko dowiaduje się o płci dziecka zaczyna kupować niezbędne rzeczy dla maleństwa oraz urządzać pokój niemowlaka. Warto dobrze przemyśleć zakup niektórych produktów, aby nie gromadzić niepotrzebnych gadżetów. Dobrze jest skorzystać z rad innych doświadczonych mam.

Oprócz łóżeczka, wózka i leżaczka warto zaopatrzyć się również w kokon niemowlęcy . Kokon wykonany jest z bardzo przyjemnych tkanin, zazwyczaj bawełnianych. Doskonale sprawdza się w pierwszych tygodniach życia dziecka, gdyż pełni rolę otulacza. Brzegi kokonu, które można regulować za pomocą wszytego sznureczka są miękkie i bezpieczne. Dzięki regulacji wielkość kokonu można z łatwością dostosować do wielkości dziecka. W pierwszych dniach życia dziecka z pewnością świetnie zastąpi tradycyjny rożek.

Kokon można położyć na łóżku rodziców, na kanapie bądź na podłodze. Dzięki wysokim brzegom maluch jest w nim całkowicie bezpieczny, gdyż brzegi chronią go przed upadkiem, na przykład z kanapy lub łóżka, a rodzice mogą mieć dziecko cały czas blisko siebie.

Kokon niemowlęcy minky zazwyczaj wykonany jest z dwóch rodzajów tkanin. Wewnątrz kokonu zazwyczaj użyta jest tkanina minky, która jest bardzo ciepła. Tłoczone na tkaninie kropki dodatkowo bardzo ładnie się prezentują i są łatwe w czyszczeniu. Kokony dostępne są w sklepach akcesoriami dla niemowląt i małych dzieci a także w wielu sklepach internetowych. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych i w różnych wzorach. Do kokonu warto dokupić także płaską poduszkę w kształcie motyla, która jest całkowicie bezpieczna dla niemowląt i świetnie sprawdzi się w sytuacji gdy maluch często ulewa.

Cena wynosi około 130 złotych w zależności od rozmiaru i dodatkowych akcesoriów.

Scroll to Top